BEZPIECZEŃSTWO SENIORA
Dodane przez admin dnia Kwiecień 13 2016 00:00:00
W dniu 11 kwietnia 2016 roku w Słupsku w Klubie Emka odbyło się spotkanie z seniorami, mieszkańcami Spółdzielni Mieszkaniowych „Dom nad Słupią” i „Czyn”.
Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Bezpieczny Region Słupski” wraz z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowych „Dom nad Słupią” i „Czyn” przy udziale słupskiej policji.
Tematem spotkania były nagminne przypadki oszustw starszych osób poprzez wyłudzanie znacznych kwot pieniędzy przez podszywających się za wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚ itp.
Na spotkanie przybyło 30 osób zainteresowanych problemem. Wysłuchali prelekcji poświęconych odpowiedniemu zachowaniu się, aby nie stać się ofiarą przestępstwa – oszustwa.
Prelekcje zostały przeprowadzone przez komisarz Elżbietę Rychert z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz Justynę Jackiewicz ze Stowarzyszenia „Bezpieczny Region Słupski”.
Uczestnicy spotkania wysłuchali porad z dużym zainteresowaniem, a swoje wątpliwości rozwikłali poprzez zadawanie pytań, otrzymując zadowalające odpowiedzi.
Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem i dlatego też tego typu spotkania będą powtarzane przez Stowarzyszenia.