PIERWSZE MIEJSCE NAGRODA WOJEWODY POMORSKIEGO DLA STOWARZYSZENIA
Dodane przez admin dnia Grudzień 12 2013 00:00:00
Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski zostało zwycięzcą drugiej edycji konkursu Wojewody Pomorskiego „Na Drodze do Bezpieczeństwa”. Podczas uroczystej gali w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda pomorski Ryszard Stachurski wręczył dla Stowarzyszenia nagrodę ufundowaną przez partnera i sponsora akcji Grupę Lotos.
Nagrodzony program Stowarzyszenia to "Z nami bezpieczniej - Elementarz wychowania drogowego".

Zajęcia skierowane są do dzieci w grupach wiekowych 5/6/7 lat. Mają na celu przedstawienie podstawowych zasad poruszania się po chodniku, drodze i innych miejscach związanych z ruchem drogowym.
Podczas zajęć oddziały przedszkolne i szkolne otrzymuję od Stowarzyszenia chusty odblaskowe, natomiast pociechy dostają broszurki - malowanki pt. "Z nami bezpieczniej część 1 i Tak jest bezpieczniej część 2" , które posiadają rysunki i treści pouczające, a także wiersze o bezpieczeństwie w ruchu drogowym autorstwa Pani Anny Boguszewskiej.
Program wdrożono do użytku dzięki dofinansowaniu Miasta Słupsk, Starosty Słupskiego, Gminy Kobylnica i Kępice oraz środkom finansowym Stowarzyszenia. Duży wkład w przygotowanie wnieśli członkowie Stowarzyszenia oraz wolontariusze.
Dziękujemy za pomoc na rzecz dzieci, które dzięki temu będą bezpieczniejsze na drodze.
Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic