Strona Główna Themes Artykuły Themes Download Themes Forum Themes Linki Themes Kategorie NewsówGrudzień 11 2018 00:58:34
blankNawigacjablank
blank Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
blank
blankblankblank
blankOnlineblank
blank Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Najnowszy Użytkownik: Corpoo65
blank
blankblankblank
blankHISTORIA STOWARZYSZENIA BEZPIECZNY REGION SŁUPSKI blank
blank
Historia powołania Stowarzyszenia „Bezpieczny Region Słupski”

W dniu 28.08.1998 roku odbyło się spotkanie z Prezydentem Miasta Słupska na czele, przedstawicielami policji, kościoła oraz różnych instytucji z działającym przy Radzie Miasta Słupska Zespołem „Bezpieczne Miasto”.
Na spotkaniu tym padła propozycja ze strony ówczesnego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Słupsku powołania na bazie działającego już Zespołu, Stowarzyszenia pod nazwą „Bezpieczne Miasto”.
Inicjatywę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Słupsku w szerokiej dyskusji poparł Prezydent Miasta Słupska oraz pozostali uczestnicy zebrania.
Ustalono, że należy powołać tymczasowy Zarząd Stowarzyszenia, który przyjmie nazwę „Bezpieczny Słupsk”. Zarząd opracuje statut stowarzyszenia, zgłosi je do zarejestrowania oraz zwoła Zjazd organizacji w celu zatwierdzenia statutu i wyboru formalnych już władz.
Ostatecznie podczas zebrania, w którym uczestniczyło 35 osób wyłoniono Komitet Założycielski.
Komitet Założycielski 11 września 1998 r. złożył do Sądu Wojewódzkiego w Słupsku wniosek o wpisanie Stowarzyszenia do rejestru stowarzyszeń. Sąd Wojewódzki dnia 18 września 1998 r. na mocy Postanowienia postanowił wpisać do rejestru stowarzyszeń Stowarzyszenie pod nazwą „Bezpieczny Słupsk”.
W dniu 21 grudnia 1998 r. zwołane zostało Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia na którym wybrano władze Stowarzyszenia.

Powołano do pracy w organizacji 3 zespoły problemowe:
Zespół ds. bezpieczeństwa w ruchu drogowym i komunikacyjnym,
Zespół ds. rozwiązywania problemów w sprawach nieletnich i patologii społecznych,
Zespół ds. integracyjno – informacyjnych.

Dnia 19 stycznia 1999 r. Sąd Okręgowy w Słupsku wydał Postanowienie o dokonaniu wpisu w rejestrze stowarzyszeń Stowarzyszenia „Bezpieczny Słupsk” z siedzibą w Słupsku Al. Sienkiewicza 7/28.
Podstawowym zadaniem statutowym Stowarzyszenia jest profilaktyka w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologii społecznej.
Obszarem działania Stowarzyszenia „Bezpieczne Miasto” było miasto Słupsk.
Dnia 27 marca 2001 r. na Walnym Zgromadzeniu Członków dokonano zmiany nazwy organizacji na Stowarzyszenie „Bezpieczny Region Słupski” i poszerzono rejon działania na Powiat Słupski.
Dnia 04.03.2003 roku na inauguracyjnym spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Miejskim w Słupsku została powołana Rada Patronacka w skład której weszli Prezydent Miasta Słupska, Starosta Powiatu Słupskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Kępice, Wójt Gminy Kobylnica oraz Wójt Gminy Dębnica Kaszubska.
Zadaniem Rady Patronackiej zgodnie ze statutem jest wspieranie działań Stowarzyszenia, proponowanie kierunków działania, inicjowanie przedsięwzięć oraz kreowanie wizerunku Stowarzyszenia i jego działań w społeczeństwie i grupach społecznych.
Dnia 30 marca 2001 r. Rada Gminy Dębnica Kaszubska przyjęła uchwałę o przystąpienie Gminy do Stowarzyszenia „Bezpieczny Region Słupski”
Podobną uchwałę 27 sierpnia 2001 r. podjęła Rada Gminy Kobylnica, 29 sierpnia 2001 r. Rada Miejska w Kępicach oraz 11 marca 2005 r. Rada Gminy Ustka.
Natomiast w dniu 11.04.2003 r. zostało zawarte porozumienie pomiędzy Zarządem Powiatu Słupskiego, a Stowarzyszeniem „Bezpieczny Region Słupski” o przystąpieniu do organizacji na prawach członka wspierającego.
Ponadto w następstwie tego Rada Miejska w Słupsku, Rada Powiatu Słupskiego i Rada Gminy Kobylnica podjęły stosowne uchwały w sprawie przyjęcia programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w tym również Stowarzyszeniem „Bezpieczny Region Słupski”.
Programy te określają cele, zasady oraz formy współpracy Gmin i Powiatu z organizacjami pozarządowymi.
W okresie dotychczasowej działalności Stowarzyszenie „Bezpieczny Region Słupski” starało się realizować zadania zgodnie ze statutem i corocznym planem pracy organizacji. Środki na realizację zadań pozyskiwano z różnych źródeł początkowo w formie wsparcia finansowego a po wprowadzeniu w 2003 roku ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w drodze ogłaszanych konkursów i ofert. Każdego roku z realizacji zadań sporządzano tzw. „Raport Roczny”- sprawozdanie merytoryczne i finansowe, który przesyłano do zapoznania członkom Rady Patronackiej.
Stowarzyszenie za swą działalność otrzymało od władz rządowych, samorządowych, policji oraz innych podmiotów dyplomy i podziękowania. Znaczący dyplom organizacja otrzymała 19 lutego 2001 roku za zdobycie wyróżnienia w II Edycji Konkursu o Nagrodę Hetmana ufundowanej przez Fundację Na Rzecz Bezpieczeństwa Obywatelskiego G-7 w Poznaniu.
W 2013 roku Wojewoda Pomorski przyznał nagrodę za I miejsce w realizacji programu profilaktycznego „Na drodze do bezpieczeństwa” za autorski program Stowarzyszenia „Tak jest Bezpieczniej”.
Należy też podkreślić, że działalność Stowarzyszenia i dobra współpraca z władzami samorządowymi miasta Słupska niewątpliwie wpłynęła na fakt czterokrotnego udziału w programie „Bezpieczna Polska”, „Bezpieczne Miasto”, Bezpieczna Gmina”. Miasto Słupsk za każdym razem znalazło się w finale i otrzymało wyróżnienie.

bullet Dodane przez admin dnia marzec 20 2014 00:00:000 Komentarzy ˇ 709 Czytań - Drukuj
blankKomentarzeblank
blank Brak komentarzy. blank
blankblankblank
blankDodaj komentarzblank
blank Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. blank
blankblankblank
blankOcenyblank
blank
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
blank
blankblankblank
blankShoutboxblank
blank
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
blank
blankblankblank
nav-left nav

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie